Svatební tipy pro nevěsty

V posledních několika letech jsem se začala hodně věnovat svatebnímu líčení. Nalíčila jsem mnoho nevěst a svatebčanek a měla jsem tak možnost nahlédnout do četných zákulisních příprav svatebního dne, do mnoha domácností i hotelových místností. Co nevěsta, to jiné zvyky, jiná atmosféra, jiné koláčky ;-) Přesto existuje pár věcí, o kterých si myslím, že by měly být zajištěné a připravené tak, aby den proběhl v klidu a hlavně bez zbytečného stresu.

Veškeré tipy, které zde uvádím, jsou čistě jen má doporučení na základě mých vlastních zkušeností. Nejde o žádné dogma ani o žádná pravidla etikety. Váš den je OPRAVDU VÁŠ DEN a je na vás, jak si jej zorganizujete. A i když se budete snažit dodržet všechny mé rady a rady vašich kamarádek, maminky a v neposlední řadě tchýně, veřte, že se stejně objeví něco, s čím jste nepočítala. A tchýně taky ne. Právě takové okamžiky dělají vaší svatbu tou jedinečnou a přesně na takové okamžiky budete nejvíce vzpomínat.

Moje pravidlo zní, pokud je člověk připraven na 150%, na těch 100% to prostě vyjde ;-) Tak jdeme na to, milé nevěsty!

TIP Č. 1 - PRO SVATEBNÍ ÚPRAVY VŽDY ZVOLTE PROFESIONÁLY

První důležitou radou je zvolit pro svatební úpravy profesionální vizážistku a kadeřnici. Mnoho žen si myslí, že zvládne líčení i česání samo, nebo že jim vypomohou kamarádky. Samozřejmě to lze a nechci podceňovat něčí schopnosti. Nicméně, na fotkách to jde vždy poznat a to je škoda. A nejen na fotkách. Svatební líčení má určitá specifika, která je potřeba dodržovat. Vizážistka zná tipy a triky jak zajistit, aby make-up vydržel celý den. Nezapomeňte, že je třeba myslet na slzy štěstí, na horké letní počasí nebo déšť, na studený pot při odříkávání slibu nebo na úlevný pot při svatebním tanci.

Vizážistka má ve svém kitu (vybavení) profesionální a kvalitní produkty, je zbytečné si vše pořizovat na jeden svatební den. To samé platí o účesech. Kadeřnice zná trendy, má profesionální vybavení a produkty. Takže dle mého si dopřejte tu možnost, že vás někdo krásně nalíčí a učeše a budete mít z toho úžasnou památku na svatebních fotografiích. Věřte, že i fotografové to ocení, protože budou mít doma méně práce s úpravami fotografií.

svatební makeup nevěsta svatba

TIP Č. 2 - ZAJISTĚTE SI PROFESIONÁLNÍHO FOTOGRAFA

Služby profesionálních fotografů a kameramanů patří mezi ty dražší. Z tohoto důvodu se mnohé páry snaží na této službě ušetřit. Podle mého názoru je to však šetření na nepravém místě. Raději si objednejte podvazek nebo kravatu z Aliexpresu, protože to stejně nikdo nepozná, ale kvalitního fotografa si opravdu dopřejte. Svatební páry, kterým fotil švagrův kamarád nebo maminčina kolegyně z práce, nemají do dnešního dne svatební fotografie a pokud je mají, nedají se často ani zveřejnit.

Je mnoho kvalitních fotografů. Sledujte jejich sociální sítě, zajděte s nimi na třeba na kafe a vyberte si toho správného, který odpovídá vašemu stylu svatby. A ještě jedno malé doporučení. Často se setkávám s tím, že jsou fotografové objednaní na dobu až těsně před obřadem. A to je velká škoda. Protože právě příprava nevěsty, ta lehce nervózní atmosféra, chlebíčky na stole, první slivovice …. to je to, na co se nejvíce vzpomíná a bývají z toho nejpovedenější fotky. Proto si zajistěte, aby byl u vás fotograf hned od rána.

TIP Č. 3 - REZERVUJTE SI VČAS SVOU VIZÁŽISTKU A OSTATNÍ PROFESIONÁLY

Dalším důležitým krokem je rezervovat lidi, které budete v den „D“ potřebovat. Nebojte se klidně rok dopředu domluvit s vizážistkou, kadeřnicí, fotografem a dalšími nezbytnými pomocníky. Velmi často se stává, že například zrovna vizážistické služby nechávají nevěsty na poslední chvíli. Pokud vyloženě chcete někoho konkrétního, volejte hned. Každý profesionál používá diář a rozhodně vám neřekne, že neví, co bude za tři měsíce. Nebojte se, my si vás do kalendáře velmi rádi poznačíme.

svatební makeup nevěsta svatba

TIP Č. 4 - ZAČNĚTE ZAVČAS SPRÁVNĚ PEČOVAT O SVOU PLEŤ

Velmi důležitým kritériem pro to, aby byl svatební make-up krásný, je stav vaší pleti. Mnoho žen se o svou pleť bohužel příliš nestará. A pokud ano, tak ne vždy správně. A to je velká škoda. Mezi opečovávanou pletí a mezi pletí, které žena příliš péče nedopřává, je znatelný rozdíl. Pokud plánujete svatbu a nevěnujete vaší pleti potřebnou péči, změňte to! Nejpozději tři měsíce před svatebním dnem je dobré se správnou péčí začít. Pokud je pleť zdravá, čištěná a hydratovaná, make-up vypadá vždy svěže a dokonale.

Je zřejmé, že jedním z důvodů, proč se žena pravidelné péči pleti nevěnuje, je velký výběr kosmetických produktů na trhu, mnoho informací a žádný individuální koncept pro vaši osobu a situaci. Proto doporučuji obrátit se na kosmetičku nebo kosmetickou poradkyni, která vám pomůže. Pomoci mohu samozřejmě i já :) Provedeme analýzu pleti přístrojem SAM, nastavíme správnou péči a uvidíte, že výsledky v den svatby budou TOP. K tomu, abyste se cítila krásně a sebevědomě, vám zdravá pleť a dokonalý make-up rozhodně pomohou.

TIP Č. 5 - V DEN SVATBY BUĎTE OD RÁNA PĚKNĚ OBLEČENÁ

V den „D“ doporučuji, abyste již od rána byla vhodně oblečená. Je rozdíl, zda na fotce u líčení nebo česání na sobě máte krásný saténový župan, nebo zelenorůžovou vytahanou mikču po ségře. Můžete si vzít i pěknou bílou košili, světlý župan, nebo třeba bílé letní šaty. Myslete na to, že fotograf má "oko" všude. Nejedná se o žádnou velkou položku, mrkněte na Aliexpress a investujte pár korun do toho, ať vy a posléze i vaše fotky a video stojí opravdu za to. A věřte, že to fotograf ocení ;-)

svatební makeup nevěsta svatba

TIP Č. 6 - ZAJISTĚTE SI MÍSTNOST POUZE PRO SEBE

Zajistěte si doma nebo v hotelu místnost, která bude jen pro vás. Doporučuji, aby do místnosti mohli chodit jen svědci, fotograf, kameraman, vizážistka a kadeřnice (případně ostatní svatebčanky, které využívají jejich služeb). Věřte, že není příjemné, když se vás tetička z druhého kolene z matčiny strany zeptá, jestli opravdu tak ty vlasy budete mít?? A když potřetí přijde babička s otázkou, zda už nechcete konečně ten párek, začíná jít do tuhého... ;-)

V den svatby chcete mít klid, dobrou náladu a kolem sebe lidi, kteří o vás pečují. Nejste zvědavé na hysterické družičky, kterým se roztrhlo oko na punčoše. Je to váš den, vy jste nevěsta a vy jste nejdůležitější. Ženich samozřejmě taky :) Navíc si myslím, že je to velmi hezká tradice, když nevěstu vidí všichni až v momentě, kdy už je jak se říká komplet nachystaná.

A ještě jeden malý poznatek. Možná se vám to bude zdát přehnané, ale věřte mi, že opravdu vypadá lépe, když je doma uklizeno. Nebo aspoň v té místnosti, kde se nacházíte. Nejde o to, že by mně nebo kadeřnici vadil neuklizený kabát nebo špinavé nádobí. Ale pro fotografa to může být problém. Představte si, že se snaží udělat krásný záběr, jak se prohlížíte v zrcátku, ale brání mu v tom v jednom rohu stojící sušák s prádlem a ve druhém otevřená police s oblečením. Myslete prosím i na tyhle detaily, ať může fotograf dělat svou práci k vaší spokojenosti.

svatební makeup nevěsta svatba

TIP Č. 7 - V DEN D UŽ SI JEN UŽÍVEJTE A DELEGUJTE

A je to tady. Pro den „D“ vám doporučím ještě pár drobností. Dobře se najezte, dobře se napijte a nechte se opečovávat. Co už jste nestihli zařídit, nechť zajistí jiní. Vy už si jen užívejte příjemné mrazení v podbřišku a těšte se na celý den, jak si ho perfektně užijete a těšte se, že už brzy budete se svým vyvoleným jedno tělo a jedna duše :)

 

Tento web používá cookies

Beru na vědomí